Intendent Pro
blog

Dlaczego Intendent Pro?

Skąd wzięła się idea stworzenia profesjonalnego narzędzia do pracy- Intendent Pro?

Dietetyk medyczny Sandra Chrzanowska szkoliła intendentów, kucharzy, dietetyków, dyrektorów placówek oświatowych odpowiedzialnych za żywienie zbiorowe. Szkolenia obejmowały tematykę budowania poprawnych jadłospisów, określania kaloryczności, oznaczania alergenów, opanowania stosownych regulacji prawnych, podstawy dietetyki i zasady żywienia dzieci i młodzieży. Poza przekazywaną wiedzą w trakcie spotkań edukacyjnych, na prowadzenie wysuwał się jednak problem z odpowiednim narzędziem do szybkiego i prostego budowania jadłospisów. Przyjaznego programu zawierającego obszerną bazę produktów i potraw wraz z ich kalorycznością i wartością odżywczą (m.in. białka, tłuszcze i węglowodany). Bazę, w której intendent ze żłobka, przedszkola, czy szkoły znajdzie dedykowane dla siebie potrawy w odpowiedniej gramaturze, aby szybciej dopasować swoje dania do norm. Aplikacji, która podpowie, czy ułożone menu jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, Ministra Rolnictwa i wytycznymi UE. Zautomatyzowane wydruki oszczędzą czas pracy (system m.in. sam oznacza alergeny na „jadłospisie do gabloty”, umieszcza składniki i kaloryczność posiłków, tworzy Receptury do Księgi HACCP). W procesie tworzenia aplikacji Intendent Pro kluczowa była współpraca z intendentami ze żłobków, przedszkoli i szkół. Bez wspaniałych kobiet Intendentek, których praca jest nieoceniona, wielowymiarowa i niezmiernie istotna nie byłoby naszej aplikacji. To intendentki kierowały procesem tworzenia, wskazywały braki w innych programach, analizowały możliwe rozwiązania. Ciążyła im świadomość, że nie ma na rynku narzędzia do pracy idealnie skrojonego na ich potrzeby- współczesnych Intendentów.

 

Misja

         Uważamy, że zawód intendenta zmienia się, rozwija i nabywa kompetencji dietetyka. Jego dotychczasowa praca, w naszych oczach niedoceniona, ma ogromny wpływ na jakość oraz bezpieczeństwo jedzenia serwowanego w placówce, a także na formowanie dobrych nawyków żywieniowych u młodych ludzi. Intendenci/tki wyróżniają się wysokim stopniem gospodarności, odpowiedzialnością, posiadają zdolności analityczne i kierownicze. Współpracują ze wszystkimi działami w placówce. Aplikacja Intendent Pro jest ukłonem w ich stronę i chęcią optymalizacji ich codziennych czynności.

 

Dla kogo?

Dla wszystkich osób planujących żywienie do/w placówkach żywienia zbiorowego. Intendentów, dietetyków, firm cateringowych, osób układających jadłospisy.

 

Krok po kroku

Dietetyk Sandra Chrzanowska, aby poznać szczegółowo zakres obowiązków zajęła stanowisko przy intendentkach (jako wolontariusz). Współpraca trwała wiele miesięcy i w różnych placówkach (żłobkach, przedszkolach i szkołach). Następnie zespół Programistów, UX Designera, Testerów aplikacji, Dietetyka i grona gotowych do działania Intendentek pracowali nad aplikacją. Informatycy stawali na głowie, aby zbudować prosty i intuicyjny interfejs, aby każdy przycisk był widoczny, użyteczny i przyspieszał wykonanie codziennych obowiązków. Prosty dla wszystkich użytkowników, przede wszystkim dla osób nie posiadających umiejętności technicznych i informatycznych. Dbali i wciąż dbają o bezpieczeństwo danych i klarowne zasady użytkowania.  Spotkania off-line i on-line mnożyły się, ilość funkcji zwiększała, a potrzeby, które program powinien pokryć rosły. Zbieranie informacji, analiza problemów, bolączek intendentów, możliwych rozwiązań dały solidną podstawę do stworzenia mapy funkcji przyszłego narzędzia jakim jest dziś Intendent Pro. Skrojonego na miarę potrzeb i oczekiwań swoich użytkowników!

Ps. Trwają już prace nad drugą częścią aplikacji – Magazynem i zintegrowaniem go z pierwszą częścią- Kreatorem jadłospisów. Zapowiada się majstersztyk! 🙂

Zapraszamy do odkrywania aplikacji Intendent Pro!

Kliknij poniżej, aby przetestować za darmo Intendent Pro. Otrzymasz też E-book z aktualnymi gramaturami dla żłobka, przedszkola i szkoły.

Wejdź i przetestuj za darmo

Szukasz konkretnej odpowiedzi na Twoje pytanie?

Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się z nami